Goleada u Kataloniji, novajlija se ne predaje pred šampionom, majstorija Mesija!

nedelja 02.09.2018.
19:26

Čak pet golova videli smo za 45 minuta igre na "Kamp Nou".

Beta/AP Photo/Eric Alonso

Barselona je u trećem kolu Primere dočekala Uesku, a nakon prvog poluvremena rezultat je 3:2.

Gosti su šokirali apsolutnog favorita u ovom duelu, već u trećem minutu.

Nakon centaršuta sa desne strane, dobro se pred golom Barse snašao Kučo, koji postiže gol za vođstvo Ueske od 1:0.

Ipak, samo 13 minuta kasnije, Barsa poravnava, majstorijom Lionela Mesija.

Argetinac je dobio pas od Rakitića na ivici kaznenog prostora, fintom je bacio na kolena čuvara, probio po desnoj strani i slabijom, desnom nogom, pogodio dalji ugao gola Ueske za 1:1.

Barsa do preokreta dolazi samo osam minuta kasnije, ovoga puta je nesrećni Pulido matirao sopstvenog golmana.

Igrao se 39. minut, kada je Kutinjo fantastično proigrao Albu, ovaj je sa leve strane uputio centaršut ka Suarezu, a Urugvajac je zatresao mrežu novajlije u ligi za 3:1.

Ipak, nisu se gosti predali, samo tri minuta nakon primljenog gola, Galjar smanjuje na 3:2, na asistenciju Gomeza.

Bio je to i konačan rezultat prvog dela igre, Ueska je pokazala igru za svaku pohvalu, dokazali su da se neće predavati ni pred jednim rivalom ove sezone, prve za ovaj klub u elitnom rangu.