Goleada u Firenci, Atalanta prokockala dva gola prednosti!

sreda 27.02.2019.
22:58

Zanimljiva i sadržajna borba u Firenci, uz čak šest pogodaka!

Beta/Claudio Giovannini/ANSA via AP

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Italije, Fiorentina i Atalanta su večeras igrale nerešeno, 3:3.

Gosti iz Bergama su sjajno započeli ovaj meč i već u prvih dvadesetak minuta su stekli dva gola prednosti. Gomez je u 16. minutu doveo goste u vođstvo, a dva minuta kasnije Pašalić je povisio na 0:2.

Ipak, ''Ljubičasti'' su se brzo oporavili od ovog šoka i golovima Kjeze u 33. i Benasija tri minuta kasnije stigli do izjdnačenja na 2:2.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle trinaest minuta igre u nastavku, De Ron je doneo novo vođstvo gostima iz Bergama - 2:3.

Ni to nije obeshrabrilo ekipu Fiorentine, koja u 79. minutu golom Mjurijela, na asistenciju Kijeze postavlja konačnih 3:3, što obećava veoma zanimljiv revanš u Bergamu za dva meseca.

Naš reprezentativac Nikola Milenković odigrao je večeras na poziciji štopera svih 90 minuta u domaćem timu.

Podsetimo, drugi polufinalni par su Lacio i Milan koji su juče igrali bez golova, 0:0, u Rimu.