Goleada u Bundesligi...

• 16. septembar 2012.

• 19:46

U poslednje dve utakmice trećeg kola Bundeslige postignuto je čak 13 golova, a bodove su osvojile domaće ekipe.

Zanimljivi dueli odigrani su danas u Frajburgu i Frankfurtu, a što je najvažnije, obilovali su golovima.

Frajburg je na svom terenu savladao ekipu Hofenhajma sa 5:3, u utakmici punoj preokreta. Gosti su poveli posle samo dva minuta igre, a domaći preokrenuli već u narednih dvadesetak minuta.

Početkom drugog poluvremena Hofenhajm stiže do izjednačenja na 2:2, a onda još po jedan gol na obe strane za 3:3 na petnaestak minuta do kraja. Ipak, finiš pripada ekipi Frajburga, koja golovima Makijadija i Frajsa stiže do sva tri boda. Frajburgu je ovo prvi trijumf od početka sezone.

Golova nije nedostajalo ni u Frankfurtu, gde je zahuktali Ajntraht savladao ekipu Hamburga sa 3:2 i ponovo se izjednačio sa Bajernom na vrhu tabele.

Domaći tim je već posle 15 minuta poveo sa 2:0, gosti su smanjili u finišu prvog poluvremena, ali su odmah zatim ostali i bez isključenog Jiračeka, pa je Ajntrahru posao u nastavku donekle bio olakšan.