nedelja 05.11.2017.
18:52

Potpuna ludnica na "Filips stadionu", domaćin na kraju došao do sva tri boda.

EPA/OLAF KRAAK

Izabranici Filipa Kokua nastavili su sa sjajnim rezultatima ove sezone, upisali su 10. trijumf u 11 odigranih kola u okviru holandske Eredivizije, kako su na svom terenu savladali Tvente sa 4:3 (1:1).

Poveli su golom Lokadije u 14. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije gosti iz Enšedea poravnali preko Teskera.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, a u nastavku, nakon 15ak minuta Van Ginkel vraća prednost domaćinu.

Ipak, gosti se ne predaju, sedam minuta kasnije Lam poravnava rezultat.

Goleada se nastavlja već u 72. minutu, Luk De Jong je ponovo vratio prednost PSV-u, da bi svega tri minuta nakon toga Tvente ponovo poravnao, strelac je bio Jensen.

Kada se činilo da će podela bodova ostati na snazi, ovaj meč dobija novu dimenziju, strelac prvog gola za goste Tesker postiže nespretan autogol u prvom minutu sudijske nadoknade i tako poklanja tri boda lideru holandskog šampionata.

PSV je tako ostao prvi, vezali su sedmi trijumf u ligi, sakupili su 30 bodova, dok je Tvente 14. sa čak 21 bodom manje.