subota 24.08.2019.
15:28

"Plavci" slavili na gostovanju u okviru trećeg kola Premijer lige.

EPA/WILL OLIVER

Fudbaleri Čelsija savladali su kao gost ekipu Noriča u trećem kolu PL, bilo je 2:3 (2:2) nakon 90 minuta igre.

Poveli su "Plavci" u trećem minutu, strelac je bio Abraham, na asistenciju Aspilikuete.

Samo tri minuta kasnije, poravnanje, Kentvel postiže gol na asistenciju Pukija, nakon lepe akcije.

Vraćaju "Plavci" prednost već u 17. minutu, Pulišić pronalazi Maunta, ovaj se odlično snalazi u kaznenom prostoru rivala i efektnim udarcem postiže svoj drugi pogodak u PL ove sezone.

Ali, stigao je odgovor "Kanarinaca" u 30. minutu, sjajni Finac Puki je nastavio seriju, postiže svoj peti pogodak od starta sezone, bio je strelac u svoja prva tri meča u Premijer ligi.

Sa 2:2 se otišlo na odmor, da bi Čelsi stigao do nove prednosti u 68. minutu. Ponovo strelac Abraham, na asistenciju Pulišića.

Amerikanac je dodao loptu do engleskog napadača, ovaj se sjajno snašao pred kaznenim prostorom rivala i preciznim udarcem po zemlji matirao Krula.

Postižu gol "Plavci" u 79. minutu, ali ga sudija Etkinson poništava nakon intervenicije VAR-a, zbog faula.

Do kraja smo videli i dobru priliku za Barklija, ali je Krul uspeo da odbrani njegov pokušaj koji je išao u donji levi ugao.

Pobeda Čelsija, prva ove sezone, imaju četiri boda, Norič je ostao na tri.

20 Komentara

BlueMoon
Saturday, 24.08.2019
16:54

Sudije i VAR ponovo zakazali,cist penal za Celzi i faul nad Abrahamom kod prvog gola Norvica.

Стерлинг Арчер
16:46

Odlična partija mladih igrača danas. Ne znam jedino zašto se toliko forsira to dodavanje golmanu i preskakanje sredine. Imam utisak da smo zbog toga tako tanko izgledali protiv Lestera. Barkli je danas užasan bio, ne znam kako je odigrao čitavih 90 minuta. Idemo dalje!

Ceks_FC_Chelsea
16:26

Ovi neki navijaci mi nisu jasno , svi znamo da je prelazna sezona, mlad trener, promena generacija, zabrana transfersa a svi ocekuju onaj stari chelsea koji ce da gazi sve redom , e to nece moci ove sezone i deseti da budemo bice dobro onda sledece da budemo sigurni u top cetiri a tek trecu sezonu da budemo konkurenti za titulu, tako da smanite ocekivnja i prestanite da kritikujete igrace.

IIIPlava Horda GGMU?
22:36

Sve je to super samo sto komentar ispod bas ti kritikujes Barklija, tako da sve ovo sto si sad napisao gubi na znacaju i izgleda blesavo.

Tuesday, 17.09.2019
13:48

Da ali on nije tako mlad igrac vise i nije iz akademije i decko se gubi na terenu,

16:05

Ovaj barkley se nece naigrati futbala kad se vrati rlc i nekako covek nema kvalitet za chelsea gubi se nekako kad dobije loptu , inace ok jos malo da se zategne odbrana i bice to dobra ekipa

RealisticChelseaFan
16:05

Prva utakmica ove sezone da nemam sta da zamerim Aspilikueti. Cak je imao i dva, tri dobra centarsuta danas. Mount je mnogo bolji igrac nego sto sam mislio i decko ce postati svetska klasa i to veoma brzo. I dalje mislim da Abraham mora da nabaci malo misica iako je dao 2 gola danas. Vetar moze da ga odnese onako visokog i mrsavog, a kamoli kad mu udje u duel neki malo jaci igrac. Bez Kantea vezni red je ranjiv, samim tim i odbrana. Kad istekne transfer ban, mora da se dovede neki opasan stoper, jer nedopustivo je primiti dva gola od ekipe koja je dosla iz Cempionsipa.

21:51

Eto vidit ces. Procitaj malo sta se govori po medijima i ko je zadnje utakmice Spanije bio prvi golman.

bosnapd
Sunday, 25.08.2019
13:27

Prvi ce biti De Gea.

15:53

Dobra igra i lepa za oko! Izgleda smo dobili pravog plejmejkera i golgetera (ako se po jutru dan poznaje) u Mauntu i Abrahamu. Zuma konacno dobio sansu i vecinom gresi umesto da dâ sve od sebe. Zorzinjo mora malo poraditi na brzini kasni dosta ali ostatak je sve OK bilo. Kao sto sam rekao trebat ce vremena da se napane sam vrh.

Naka TZ (CFC)
15:48

Bit ce bolje svaki pocetak je tezak,ovo je nesto sasvim novo trener mlad koji je igracka legenda koji ima viziju da napravi smjenu generacije sa mladim igracima iz akademije i sa nekim koji su dosli i koji su tu duze ,takodjer ima tu i iskusnih pojedinaca koji mogu pomoci mladjima u razvoju.Lampardu treba dati vremena duze nego ostalim trenerima Celzija prvo jer je legenda kluba drugo zato sto radi ono sto niko dosad nije a to je daje sansu svim mladim igracima da se probiju i naprave ime u svijetu fudbala.To nijedan trener Celzija dosad nije radio i mislim da za 3 godine ako Lampard bude trener sa omladincima Celzija kao i nekim igracima koji su duze tu ce izgraditi jak sistem i oformiti tim po svom vidjenju koji ce biti mocan nista veliko ne moze se napraviti preko noci .Samo naprijed #CFC#

Carina_11303
15:46

Svaka pobeda je u ovom trenutku zlatna. VAR apsolutno krimimalan. Faul nad Abrahamom kod prvog gola, neproveravan ofsajd kod drugog gola, neproveravan penal nad Aspilikuetom. Je l se ovde gleda da se ne povrede osecanja glavnog sudije ili je cilj posteno sudjenje? Buducnost je obecavajuca sa ovakvim igracima!

Paul Kersey
15:41

Pravi derbi donjeg dela tabele;-D

Fan Celsija
15:39

Ofanzivno igra dobra, u veznom redu fale Kante i RLC, odbrana katastrofa, bukvalno svaki put sam strijepio kad je Norič napadao. Abraham i Mount odlični, Pulišić solidan. Igra Čelsija me nakako podsjeća na Liverpulovu igru iz 2016/17.

_mladen_
15:46

Tako nekako, vrse prsing, igraju napdacki, a odbrana busna. Klopova prva puna sezona je takva bila.

NikkiCFC
17:05

Igramo bez glavnih igraca u defanzivi. Rudigera i Kantea.

deki trbic
15:39

zasluzena i jako vazna pobeda za Celzi i Lamparda

15:35

Dobar mec obe ekipe, bas je gotivan Noric, jedino je komentator kvario uzitak u mecu, lik je uzasan nije ni za opelo. Mislim da je Celsi ostecen za penal, jos tu situaciju nisu ni vratili kako treba dok opravdano ponisten gol Zume ponavljaju X puta, valjda da nam pokazu kako dobro rade, Englezi, ko ih ne zna skupo bi ih platio.