• 24. avgust 2019.

• 15:28

"Plavci" slavili na gostovanju u okviru trećeg kola Premijer lige.

Goleada na
Fudbaleri Čelsija savladali su kao gost ekipu Noriča u trećem kolu PL, bilo je 2:3 (2:2) nakon 90 minuta igre.

Poveli su "Plavci" u trećem minutu, strelac je bio Abraham, na asistenciju Aspilikuete.

Samo tri minuta kasnije, poravnanje, Kentvel postiže gol na asistenciju Pukija, nakon lepe akcije.

Vraćaju "Plavci" prednost već u 17. minutu, Pulišić pronalazi Maunta, ovaj se odlično snalazi u kaznenom prostoru rivala i efektnim udarcem postiže svoj drugi pogodak u PL ove sezone.

Ali, stigao je odgovor "Kanarinaca" u 30. minutu, sjajni Finac Puki je nastavio seriju, postiže svoj peti pogodak od starta sezone, bio je strelac u svoja prva tri meča u Premijer ligi.

Sa 2:2 se otišlo na odmor, da bi Čelsi stigao do nove prednosti u 68. minutu. Ponovo strelac Abraham, na asistenciju Pulišića.

Amerikanac je dodao loptu do engleskog napadača, ovaj se sjajno snašao pred kaznenim prostorom rivala i preciznim udarcem po zemlji matirao Krula.

Postižu gol "Plavci" u 79. minutu, ali ga sudija Etkinson poništava nakon intervenicije VAR-a, zbog faula.

Do kraja smo videli i dobru priliku za Barklija, ali je Krul uspeo da odbrani njegov pokušaj koji je išao u donji levi ugao.

Pobeda Čelsija, prva ove sezone, imaju četiri boda, Norič je ostao na tri.