Goleada na ''Kamp Nou'', Barsa u velikom stilu do polufinala!

• 26. januar 2017.

• 23:08

Barsa opravdala ulogu favorita u duelu sa Sosijedadom i pritom napunila mrežu gostiju u revanš meču četvrtfinala Kupa kralja.

Lista učesnika polufinala španskog Kupa kralja večeras je kompletirana. Barselona se pridružila Alavesu, Selti i madridskom Atletiku, pošto je večeras pred svojim navijačima na ''Kamp Nou'' savladala Sosijedad sa ubedljivih 5:2.

Podsetimo, Barsa je u večerašnji meč ušla sa golom prednosti iz prvog meča (1:0), što joj je svakako olakšalo posao, ali se gosti nisu tek tako predali, bez obzira na konačan rezultat.

Prvo poluvreme nije opravdalo očekivanja, svega jedan udarac u okvir gola, i to precizan, uputio je Denis Suarez posle akcije sa prezimenjakom Luisom, za vođstvo Barselone od 1:0, pa je njihova prednost iz prvog meča duplirana.

Početkom drugog poluvremena, gosti su opasno pripretili, imali su sjajnu priliku za izjednačenje, ali je nisu iskoristili i samo minut kasnije usledila je kontra Nejmara koji je oboren u kaznenom prostoru Sosijedada i dileme za sudiju nije bilo - jedanaesterac za Barsu.

Izveo ga je Leo Mesi - sigurno, precizno i Barsa je povela sa 2:0.

Sedam minuta kasnije, lepa akcija gostiju, Martinez je uposlio Huanmija, a ovaj prelepim lobom prebacuje Silesena za 2:1.

Njihova radost jedva da je potrajala minut, a Mesi je u svom stilu asistirao Luisu Suarezu, koji vraća dva gola razlike - 3:1.

Goleadi tu nije bio kraj, razigrali su se i jedni i drugi, a deset minuta kasnije Elustondo centrira za Vilijana koji između Pikea i Umtitija udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 3:2.

Javio se tada tračak nade za goste, ali ju je Barsa ponovo ekspresno ugasila. Igrao se 80. minut, kada su domači izveli još jednu prelepu akciju, sve je počelo od Mesija, nastavio je Vidal oštrom loptom sa desne strane, a na drugoj stativi se našao Arda Turan koji prosleđuje loptu u mrežu  - 4:2.

Dva minuta kasnije tačku je stavio Denis Suarez svojim drugim golom posle asistencije Mesija, za konačnih 5:2.

U poslednjim sekundama meča, Mesi je oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali za sudiju ovo nije bio penal, pa je zbog te odluke i izviždan od strane domaćih navijača.