sreda 04.12.2019.
22:06

Derbi Mersisajda u znaku belgijskog napadača.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Liverpula su na svom "Enfildu" dočekali ekipu Evertona, a videli smo čak šest golova u prvom poluvremenu.

Veliki gradski derbi, jedan od najvećih na svetu, a treneri su se odlučili za ove postave.

Liverpul: Adrijan, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Milner, Vajnaldum, Lalana, Šaćiri, Origi, Mane

Everton: Pikford, Sidibe (Bernard), Holgejt, Mina, Kin, Dinj, Ivobi, Dejvis, Sigurdson, Ričarlison, Kalver-Luin

Igrao se šesti minut kada su "Redsi" stigli do prednosti, briljantna lopta Manea ka Origiju, Belgijanac stiže do lopte pre golmana Evertona, obilazi ga i trese praznu mrežu.

Već u 17. minutu bilo je 2:0, još jedan genijalan potez Manea, sjajno je proigrao Šaćirija, koji matira Pikforda.

Uzvratio je Everton u 21. minutu, lopta je pala Kinu u noge pred golom domaćina, nije mu bilo teško da sa par metara zakuca loptu u mrežu iza Adrijana.

Samo par minuta kasnije je Kalver-Luin pao u kaznenom prostoru domaćina nakon duela sa Van Dajkom, ali se sudija nije oglasio.

Raspoloženi Origi se ipak postarao da četa Jirgena Klopa ode na pauzu sa dva gola viška, maestralno je prihvatio dubinsku loptu Lovrena, pobegao odbrani "Karamela" i u situaciji jedan na jedan matirao Pikforda za 3:1.

Nije to bilo sve, Mane je povisio na 4:1 u 45. minutu, na asistenciju Aleksander-Arnolda, da bi u trećem minutu nadoknade Ričarlison smanjio na 4:2.