Gold Kup - Jamajka i SAD u polufinalu

Autor: Boban Filipović
nedelja 19.07.2015.
14:51

Sinoć su na programu bile prve dve četvrtfinalne utakmice šampionata Severne i Srednje Amerike, na kojima su favoriti opravdali svoje uloge.

BETA/AP Photo/Patrick Semansky

Domaćin takmičenja, reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država, u velikom stilu je obezbedila plasman u polufinale.

Četa Jirgena Klinsmana je spakovala 'pola tuceta' golova Kubi rano jutros u Baltimoru.

Seriju golova otvorio je Klint Dempsi već u 4. minutu igre, a do odlaska na odmor Ameri su već odigrali 'pokeri' pošto su mrežu rivala pogađali Zardes, Johanson i Gonzales.

U nastavku je Dempsi dao još dva gola i postigao het trik. 'Petarda' je pukla kada je pogodio sa kreča, da bi konačnih 6:0 najbolji strelac KONKAKAF Gold Kupa postavio desetak minuta pre kraja utakmice na asistenciju kapitena Majkla Bredlija.

Zanimljivo, Kubanicma je ovo drugi put da gube sa 6:0 na ovom turniru, Meksiko ih je tukao istim tim rezultatom u prvom kolu grupne faze.

U drugom četvrtfinalu, u ostrvskom derbiju Jamajka je minimalcem eliminisala Haiti i zakazala megdan sa SAD u borbi za finale.

Jedini gol na meču pao je u ranoj fazi utakmice, u sedmom minutu, strelac je bio Žil Barns.

Sutra rano ujutru su na programu preostala dva četvrtfinalna susreta, sastaju je Trinidad i Tobago - Panama i Meksiko - Kostarika.