• 29. septembar 2018.

• 20:21

U derbiju sedmog kola Premijer lige, "Plavci" su ugostili "Redse".

Golčina Staridža za bod Liverpula na
Sjajan meč smo gledali na "Stamford Bridžu", Azar je ponovo bio enigma za ekipu Liverpula, ali je Danijel Staidž ukrao šou, na kraju 1:1 (1:0).

U 22. minutu smo videli jako dobru šansu za "Plavce", Vilijan je izbio sam pred Alisona, ali ga je kolega iz reprezentacije zaustavio, odlično je izleteo i uspeo da sačuva mrežu.

Ipak, samo tri minuta kasnije, bio je bivši golman Rome potpuno nemoćan.

Kovačić je poslao briljantan pas ka Azaru, koji je bio na levoj strani, ovaj se namestio na udarac u kaznenom prostoru gostiju i uputio fantastičan šut u dalji ugao gola Liverpula. Alison je bio potpuno nemoćan, fantastična realizacija belgijskog fudbalera, koji je tako ponovo izbio na vrh liste strelaca u Premijer ligi, sa šest postignutih golova.

Imao je u 32. minutu sjajnu šansu Mohamed Salah da poravna rezultat, obišao je Kepu, šutirao, ali je Ridiger uspeo dobro da se postavi i izblokira njegov udarac na gol liniji.

Pred kraj prvog dela igre, nova šansa za "Redsa", Mane je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola domaće ekipe.

Azar Arnold Celsi Liverpul

Nakon 15ak minuta igre u nastavku, velika šansa za Liverpul, Mane je tukao iz kaznenog prostora domaćina, ali se lepom intervencijom istakao mladi golman Čelsija Kepa, koji se odlično bacio i poslao loptu u korner.

Samo pet minuta kasnije, velika šansa za Azara, fudbaleri Čelsija su brzo izveli slobodan udarac sa svoje polovine, lopta je otišla ka Belgijancu, ovaj je imao puno prostora ispred sebe, izbio je sam pred Alisona, ali je golman Liverpula odlično izleteo i uspeo da izblokira njegov udarac.

Sjajnu šansu za izjednačenje je u 70. minutu propustio Džerdan Šaćiri, koji je samo par minuta pre toga na teren ušao umesto Salaha. Dobio je loptu sa leve strane, bio je sam pred golom Čelsija, ali je jako loše zahvatio loptu, te na kraju nije napravio problem Kepi, "šutirao je" pored gola.

Samo tri minuta kasnije, još jedna fantastična šansa za četu Jirgena Klopa, Firmino tuče glavom, ali loptu sa gol linije skida David Luiz.

Pripretio je Šaćiri u 84. minutu iz slobodnjaka, ali je Kepa bio dobro postavljen, te je uhvatio loptu i lako sačuvao mrežu.

Liverpul je bio bolji u drugom poluvremenu, Čelsi je pretio iz kontri, ali promene rezultata nije bilo, sve do poslednjih minuta susreta.

Igrao se 89. minut, kada je rezervista Danijel Staridž odlučio da oproba svoj udarac sa 20ak metara udaljenosti, poslao je pravi projektil ka golu domaćina i savladao Kepu za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Liverpul je tako osvojio vredan bod, ostali su neporaženi i nakon sedmog kola.

Čelsi: Kepa, Aspilikueta, Ridiger, D. Luiz, Alonso, Kante, Žoržinjo, Kovačić (Barkli), Vilijan (Mouzes), Žiru (Morata), Azar

Liverpul: Alison, Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson, Vajnaldum, Henderson (Keita), Milner (Staridž), Salah (Šaćiri), Firmino, Mane