subota 14.09.2019.
14:30

Liverpul ipak vodi na poluvremenu.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Liverpula su na otvaranju petog kola ugostili Njukasl, nakon 45 minuta vode sa 2:1.

Poveli su gosti već u sedmom minutu, sjajan gol postigao je Džetro Viljems.

Ipak, usledila je inicijativa "Redsa", najpre je Matip oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali se sudija nije oglasio, da bi efektnim golom u 28. minutu Sadio Mane poravnao rezultat.

Desetak minuta kasnije, Klop je morao da gleda ka klupi, igru je napustio Divok Origi, koji se na povredu požalio još početkom susreta, pa je u igri ušao Bobi Firmino.

Samo tri minuta kasnije, krade Brazilac jednu loptu na sredini terena, šalje je jako dobro ka Maneu, činilo se da će ipak Dubravka prvi stići do nje, ali se golman Njukasla spetljao, pa je lopta pala pred Manea, kojem nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu za preokret na "Enfildu".