Gol i asistencija za Kolarova, "poker" Rome!

nedelja 23.02.2020.
19:57

Strašna Roma, ponovo rade Kolarov i Džeko

Fudbaleri Rome pobedili su na svom Olimpiku ekipu Lećea rezultatom 4:0 (2:0) u 25. kolu Serije A.

Kapiten naše reprezentacije Aleksandar Kolarov postigao je pogodak za kraj, u 80. minutu, a prethodno je kao na tacni proigrao i Džeka za 3:0. Treba istaći da su prethodno Edin Džeko i Henrik Mhitarjan upisali po gol i asistenciju, tako da je danas baš bilo raspoloženih u Fonsekinom timu.

Već u 13. minutu, Jermen je proigrao Čengiza Undera, koji je načeo mrežu Lećea za 1:0.

Do kraja poluvremena, Roma je uspela da postigne još jedan pogodak, Džeko je maestralno proigrao Mkitarjana, a ovaj pogađa prvi ugao 2:0, što je i rezultat prvog dela.

U nastavku, na scenu je stupio Aleksandar Kolarov, koji je najpre u 69. minutu pronašao Džeka u petercu, a napadač iz BiH je iz drugog pokušaja pogodio mrežu za 3:0.

I onda, za kraj, u 80. minutu, novajlija iz Barselone, Karles Perez, lepo ostavlja loptu Kolarovu, koji u punom trku gađa u prvi ugao za konačnih 4:0.

Roma je sada prišla četvrtoplasiranoj Atalanti na tri boda zaostatka, ali tim iz Bergama ima i meč manje, dok je Leće ostao na tri boda iznad Đenove, koja je prva ispod crte.