Gol i asistencija Đurđića za novi trijumf Hamarbija

subota 05.05.2018.
17:41

Srpski fudbaler Nikola Đurđić bio je jedan od najboljih igrača u pobedi Hamarbija nad GIF Sundsvalom od 4-3 u sedmom kolu švedskog šampionata.

partizan.rs/MiroslavTodorović

Srpski centarfor postigao je gol i upisao asistirao u meču posle kog se Hamarbi probio na prvo mesto na tabeli švedskog prvenstva, pošto je ostvario šestu pobedu u sedam mečeva.

Đurđevićeva ekipa je posle 35 minuta igre vodila 2-0 golovima Dibe, da bi u 37. minutu srpski igrač sjajno natrčao na loptu Hamada i smestio je u mrežu. Bio je to treći pogodak za Đurđića u ovogodišnjem šampionatu Švedske.

Pa Diba je došao do het-trika u 56. minutu kada mu je Đurđić omogućio da lako pogodi otvoren gol. Srpski napadač je pet minuta kasnije napustio teren, a posle vođstva od 4-0, ekipa Hamarbija se u finišu opustila i dozvolila Sundsvalu da smanji na 4-3 za neizvesnu završnicu. Na kraju su tri boda ipak ostala na Tele2 Areni.

Posle sedam odigranih kola, Hamarbi zauzima vodeću poziciju sa 19 bodova ispred AIK-a koji ima dva manje.

U narednom kolu, Hamarbi gostuje ekipi Orebra koja je trenutno trećeplasirana. Taj meč je na programu 13. maja.