• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. april 2016.

• 22:40

Juventus je ponovo šampion Italije, titula praktično ostaje na mestu gde se nalazi već pola decenije.

Stara Dama je osvojila novu titulu, 32. u istoriji italijanskog fudbala, čak 5. uzastopno potvrdivši tako dominaciju na "čizmi".

Juventus je danas savladao Fiorentinu sa 1:2 na stadionu "Artemio Franki" i tako je otišao na nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na Napoli koji ima još 4 utakmice do kraja, ali i slabiji međusobni duel sa Juventusom.

Generalno gledano, Fiorentina je danas bila bolji rival od Juventusa, poništen joj je regularan gol, ali sve će to biti zaboravljeno.

Prvo je pretio Juventus, poništen je gol Samiju Kediri, opravdano, bio je u ofsajdu, a samo nekoliko minuta kasnije i Fiorentini se desila slična situacija, ali sa jednom razlikom.

Bernardeski je postigao gol koji je poništen, ali neopravdano, fudbaler Fiorentine nije bio u ofsajdu.

Igrao se 39. minut prvog poluvremena kada smo videli najlepšu akciju na utakmici. Sjajno je putovala lopta od jednog do drugog gola, fudbaleri Juventusa su nam pokazali kako se barata loptom, na kraju je ona stigla do Pogbe koji glavom ostavlja Mandžukiću zicer, a napadač vrhunskog kvaliteta kao što je Hrvat to ne propušta - 0:1.

Mogao je Markos Alonso da izjednači do kraja poluvremena, ali je njegov šut otišao nekoliko santimentara pored gola.

mandzukic

Juve je pretio, pretila je i Fiorentina u drugom poluvremenu. Kalinić je propustio solidnu priliku za Fiorentinu, imao je i Bernardeski jedan šut, ali bez rezultata, sve je to bilo sprečeno od strane odbrane Juventusa.

Bilo je to zatišje pred buru u poslednjih 10 minuta.

Kalinić pogađa u 80. minutu na sjajan način, namestio se na 20-ak metara od gola, pucao u suprotan ugao, Bufon ništa nije mogao - 1:1, sasvim zasluženo.

Ipak, samo minut i po kasnije, Juventus stiže do titule vrednog gola, postiže ga Alvaro Morata nakon gužve u šesnaestercu i tako postavlja konačan rezultat - 1:2.

Nije to bilo sve, Kalinić pada u šesnaestercu u 90. minutu, Taljavento dosuđuje diskutabilan penal, a nepisano pravilo je došlo do izražaja.

Kalinić je uzeo loptu, Bufon je odbranio na sjajan način, pokazao koliko je veliki po ko zna koji put u karijeri.

To nije bio kraj svim dešavanjima, u nadoknadi Kalinić pogađa prečku, a nakon toga je konačno sve bilo gotovo.