četvrtak 22.03.2018.
14:40

U okviru prijateljskog Kina kupa, sastale su se selekcije Kine i Velsa.

Beta/Nick Potts/PA via AP

Velšani su slavili na stadionu u Niningu rezultatom 0:6 (0:4), na debiju Rajana Gigsa na klupi "Zmajeva".

Poveli su već u drugom minutu, strelac je bio as madridskog Reala Geret Bejl, na asistenciju Vouksa.

Isti akteri su bili u akciji 19 minuta kasnije, napadač Barnlija je asistirao Bejlu za 2:0.

Pred kraj prvog dela igre još dva gola Gigsovih izabranika, najpre je u 38. minutu Vouks došao do gola na asistenciju Kinga, da bi u 45. minutu Vilson povisio na 4:0, asistenciju je upisao Bejl.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon 15ak minuta igre u nastavku, Vouks postiže svoj drugi gol na utakmici.

Samo četiri minuta kasnije, ispisana je istorija velškog fudbala. Geret Bejl je postigao svoj treći gol na utakmici, postao je prvi velški fudbaler koji je u dresu reprezentacije postigao het trik na jednom meču još od Roberta Ernšao, koji je to uradio 2004. godine protiv Škotske.

I ne samo to, ovim pogotkom, Bejl je postao i najbolji strelac u istoriji velške fudbalske reprezentacije, došao je do cifre od 29 golova u nacionalnom dresu, pa je iza sebe na večnoj listi strelaca Velsa ostavio legendanrog Jana Raša.

Do kraja nije bilo golova, a reprezentacija Velsa će u finalu odmeriti snage sa pobednikom iz duela Urugvaja i Češke. Poraženi iz tog susrteta ide na megdan Kinezima u borbi za treće mesto na prijateljskom Kina kupu.