• Autor: Boris Jovanović

• 20. mart 2014.

• 20:56

Pobedom na "Frankiju" Juventus se plasirao u četvrtfinale LE. Tamo su još Valensija, AZ Alkmar, Benfika i Lion!

U igri Fiorentine i Juventusa bilo je dosta opreza, mada su u prvom poluvremenu oba tima imala par poluprilika. Gomez i Iličić na jednoj, Pogba i Tevez na drugoj strani su nekoliko puta bili u prilici da učine nešto više.

U nastavku je Juve pritiskao, imao je Vidal dobru šansu, "Ljubičasti" su čuvali 0:0, a prelomni trenutak je bilo isključenje Gonzala Rodrigeza. Pobegao mu je Ljorente, štoper domaćih nije imao rešenje, osim da ga sruši, drugi žuti karton. Slobodnjak za Juve koji je imao igrača više. Genijalni Pirlo samo četiri dana posle Đenove, ponovo postiže predivan gol, čovek je genije, 0:1.

Do kraja je pobeda Juventusa mogla da bude ubedljivija, ali i ovako je dovoljno, idu među osam najboljih, finale je na njihovom stadionu.

Gol Juventusa možete videti ovde.

Plzen je protiv Liona u prvom poluvremenu promašio par prilika, Kolar, Petržela i Čisovski su propustili šanse, a kazna je stigla u vidu Bafe Gomisa koji je primio dubinsku loptu, stvorio sebi poziciju za šut i matirao Boleka. U nastavku preokret, Kolar i Tekl su za dva minuta okrenuli, a onda je Plzen mogao da ovaj dvomeč učini dramatičnim (Lion je prvi meč dobio sa 4:1) ali su Česi promašili penal.

Benfika je načela Totenhem posle pola sata. Salvio je asistent, Garaj je glavom matirao Fridela. Oslabljeni Englezi su bili prežaljeni pred ovaj revanš. Ipak u finišu je Čadli izjednačio, a onda su "Pevci" drugim golom Belgijanca u potpunosti okrenuli rezultat. Ipak, ispostavilo se da je odluka pala u Londonu u meču koji je Totenhem dobio sa 3:1. U finišu  2:2, Lima iz penala postavlja konačan rezultat.

Valensija je pogodila prečku protiv Ludogoreca na "Mestalji" u prvom poluvremenu, plasman Španaca u četvrtfinale je potvrdio Pako Alkazar golom u nastavku.

U uvodnoj utakmici dana su Anži i Alkmar odigrali bez golova, Holanđani idu dalje, dobili su prvi meč kod kuće.

Fiorentina - Juventus 0:1 (0:0)
Anži - AZ Alkmar 0:0 (0:1)
Valensija - Ludogorec 1:0 (3:0)
Plzen - Lion 2:1 (1:4)
Benfika - Totenhem 2:2 (3:1)
Betis - Sevilja 21.05 (2:0)
Napoli - Porto (0:1)
Salcburg - Bazel (0:0)