"Gaučosi" vode, Mesi se "potukao" i dobio crveni!

subota 06.07.2019.
22:10

Nakon 45 minuta igre Argentina ima rezultatsku prednost, ali ne i Mesija u svojim redovima.

EPA-EFE/Paulo Whitaker

U borbi za treće mesto na Kopa Amerika, sastali su se Argentina i Čile, reprezentacije koje su na minula dva turnira igrale finale.

U finalima prethodna dva izdanja Kopa Amerika, Čile je slavio, sada "Gaučosi" nakon 45 minuta igre vode sa 2:0.

Nakon pregkršaja Pulgara nad Mesijem na sredini terena, Argentinac je iskoristio nepažnju odbrane rivala i brzo izveo prekid, proigrao je Aguera, koji izbija sam pred golmana "La Rohe" i matira ga za 1:0.

Bio je to 12. minut, a samo 10 minuta kasnije, majstorija Paula Dibale, sjajno je prihvatio loptu i u prijemu izbacio celu odbranu Čilea, potom je rutinski savladao Arijasa za 2:0.

Ipak, glavni detalj se odigrao u 37. minutu, kada su se pokačili Geri Medel i Lionel Mesi.

As Barselone je pokušao da prihvati jedan pas, Medel je prvi stigao do lopte i zagradio je, Argentinac je pokušao da mu otme loptu, tu ga je malo i zakačio, što je nateralo Medela da žustro odgovori.

Usledila je "borba petlova", nekakvo guranje i koškanje između pomenutog dvojca, a sudija je rešio da ih obojicu počasti crvenim kartonima.

Otišlo se na odmor sa 2:0 za "Gaučose", u drugom delu ćemo gledati obe ekipe sa igračem manje.