utorak 21.07.2020.
21:30

Fudbaleri Atalante slavili su na svom stadionu protiv Bolonje.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

U okviru 35. kola Serije A Atalanta je dočekala ekipu Bolonje, izabranici Đan Pjera Gasperinija su upisali novi trijumf, slavili su sa 1:0 (0:0).

Prvo poluvreme, ali i čitav susret, obeležila je svađa trenera ove dve ekipe, Siniše Mihajlovića i pomenutog Gasperinija.

Nakon jednog oštrog prekršaja fudbalera Atalante, Gasperini je izgleda nešto rekao gostujućim igračima, Miha je odmah reagovao.

"Zašto pričaš sa njima? Pričaj sa svojim igračima i ne sviraj kur**, šta koj' kur** hoćeš?", grmeo je Mihajlović uz aut liniju.

Reagovao je i glavni arbitar, Mihi je pokazao žuti karton, Gasperini je ipak prošao gore, zaradio je isključenje.

"Zašto ja?", uzvikivao je Gasperini.

OVDE pogledajte i poslušajte kako je to izgledalo, jedna reč zaista odzvanja.

baner 6

Nije bilo golova do kraja prvog dela igre, da bi u 63. minutu domaćin stigao do prednosti, proradila je kolumbijska veza, Muriel strelac na asistenciju Duvana Zapate.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, ekipa iz Bergama je zadržala prednost i upisala novi trijumf, 15. meč zaredom u Seriji A neznaju za poraz.

Sa druge strane ekipa Siniše Mihajlovića je u seriji slabih rezultat, peti meč zaredom ne znaju za trijumf.

Atalanta je preskočila Inter i sada je druga na tabeli sa šest bodova manje od Juventusa, ali i utakmicom više od "Stare dame" i "Neroazura", Bolonja je 10. sa 43 osvojena boda.