Garantujemo, ovo ni u Srbiji nema!

• Autor: Boris Jovanović

• 11. novembar 2014.

• 12:07

Sve je tu, krađa, produžetak dok ne svane, sudija koga ispraća policija, "Loko" Palermo. Zbog čega će utakmica između Lanusa i Arsenala ući u galeriju srama?

Nije baš da argentinski fudbal nije navikao na skandale, ali neke stvari su i za njih previše.

Ono što se dogodilo na utakmici između Lanusa i Arsenal Sarandija podseća na slučaj iz 1996. kada je disciplinska komisija promenila rezultat meča između Urakana i River Plate. Tada je golman "Milionera" Bonano pogođen projektilom od strane domaćih navijača, u trenutku kada je Urakan bio u napadu i postigao gol.

Meč je prekinut, a disciplinci su presudili da se nastavi, ali ne od 2:1, već od 1:1, dakle tada Sorinov gol nije priznat jer je u pitanju bilo dejstvo "vanfudbalskih razloga".

Šta se desilo juče?

Lanus je dočekao Arsenal, posle remija Rivera protiv Veleza, imali su šansu da se pobedom primaknu na svega dva boda lideru. U 94. minutu su gosti iz Sarandija šokirali Lanus golom, ali je sudija Merlos pogodak poništio zbog ofsajda. Ostalo je 2:1 za goste, ali je usledio neverovatan rasplet.

Sudija je produžio meč pet minuta, u 96. je Lanus izjednačio na 2:2. Martin Palermo se bunio isključen je, a onda se meč nastavio do 100. minuta. Kad je "pao mrak" Lanus je postigao komičan gol, pravi fliper u kaznenom prostoru gostiju, 3:2 i pobeda.

Naravno, posle toga je nastala ludnica, Martin Palermo i njegovi igrači su jurili sudiju po terenu, intervenisala je i policija, pao je i poneki pendrek, ali je meč završen 3:2.

Ili nije?

Predsednik Arsenala, inače sin preminulog nekadašnjeg prvog čoveka argentinskog fudbala, Hulija Grondone je rekao da će klub uložiti žalbu i da se nadaju da će se desiti ono što i 1996. odnosno da će disciplinska komisija poništiti golove Lanusa u finišu.

Sudija je inače suspendovan na neodređeno, ne pojavljuje se, spekuliše se da se pritajio dok navijače Arsenala, ali i Rivera ne prođe bes.