Gana bolja od Japana

Autor: Boban Filipović
sreda 30.05.2018.
15:14

"Samuraji" su na pripremnoj utakmici za Mundijal poraženi od afričke selekcije koja neće biti učesnik smotre u Rusiji.

Beta/AP Photo/Dolores Ochoa

Pred oko 65 hiljada gledalaca na "Nissan" stadionu u Jokohami, reprezentacija Gane je bila bolja od domaćina sa 2:0.

"Crne zvezde" su povele u ranoj fazi meča. Igrao se deveti minuta kada je vezista madridskog Atletika Tomas Parti iz slobodnjaka gađao Kavašimino ćoše, golman Japana je očajno reagovao i lopta je završila u mreži.

Pobedu Gane overio je momak koji je nadavno bljesnuo postigavši het-trik protiv Barselone, napadač Levantea Emanuel Boateng. Bio je precizan sa penala, koji je početkom drugog poluvremena skrivio golman Kavašima i postavio konačnih 0:2.

Japanci su izabrali Ganu za rivala jer su na Mundijalu u grupi sa Senegalom. Ako je suditi prema ovoj utakmici, ne piše im se dobro protiv "Lavova". U toj grupi su još Poljska i Kolumbija.