Galatasaraj slavio u Superkupu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca

• Autor: Nikola Miloradović

• 13. avgust 2016.

• 23:16

Nakon 120. minuta igre je bilo 1:1, te su usledili penali.

Pre samog starta susreta su viđene nemile scene, kako su navijači Galate kamenovali autobus u kojem su se nalazile pristalice Bešiktaša.

Na terenu je bilo veoma uzbudljivo, a junak trijumfa Galatasaraja je svakako bio urugvajski čuvar mreže Fernando Muslera, koji je odbranio dva udarca "sa kreča" fudbalerima Bešiktaša i tako doneo trofej Superkupa Turske Galati.

Mulsera je sačuvao mrežu nakon penala Ozjakupa i Atibe Hačinsona, a neprecizan je bio i Tosun koji je loptu poslao visoko preko gola.

S druge strane su mrežu Zengina pogađali Inan, Balta i Cigerči.

Interesanto je da je nakon 90. minuta bilo 0:0, a prvi gol na meču je bio delo Hakana Balte u 100. minutu meča.

Sedam minuta nakon toga je Čeđu pogodio sopstvenu mrežu i tako meč odveo u penale.

Tokom čitavog meča je nešto bolji rival bio Bešiktaš, ali svoju bolju igru nisu uspeli da materijalizuju.

U redovima prvaka Turske je na terenu svih 120 minuta proveo i Duško Tošić.