19:34

Lider turskog šampionata se vratio na pobednički kolosek trijumfom nad Alanjasporom.

EPA/STR
EPA/STR

Težak poraz od gradskog rivala Bašakšehira u prošlom kolu (5:1) ipak nije ostavio teže posledice po fudbalere Galate.

Puleni Igora Tudora su se trgli nakon katastrofe i pred svojim navijačima savladali Alanjaspor u 13. kolu.

Oztekin je doveo Galatsaraj u vođstvo u 33. minutu, a dva minuta pre kraja asistirao Bafetimbiju Gomisu za konačnih 2:0.

Gosti, koje sa klupe predvodi legenda jugoslovenskog fudbala Safet Sušić, nisu uputili nijedan udarac u okvir gola rivala, golman Jilmaz ih je spasao ubedljivijeg poraza na 'Bosforu'.

Galatasaraj se sa ova tri boda izdvojio na čelu tabele, a tu će i ostati osim u slučaju da Istanbul Bašakšehir pobedi sa šest golova razlike na gostovanju u Kajzeriju.