19:45

"Lavovi" na pauzu odlaze kao drugoplasirani tim turske Superlige.

EPA/STR
EPA/STR

Fudbaleri Galatasaraja su trijumfovali na poslednjoj utakmici u 2017. godini. Savladali su pred svojim navijačima Goztepe sa 3:1 u 17. kolu turskog prvenstva.

'Lavovi' su sa tri osvojena boda dospeli na drugo mesto na tabeli i preskočili najvećeg rivala Fenerbahče, pa će na pauzi samo lider Bašakšehir biti plasiran bolje od njih.

Nije počelo dobro po Galatu danas na 'Turk Telekom Areni' pošto je Jahović doveo goste u vođstvo iz penala u devetom minutu meča, međutim, u nastavku su stvari došle na svoje mesto.

Deset minuta posle vodećeg gola gostiju, Rodrigez je poravnao na 1:1 posle duplog pasa sa Bafetimbijem Gomisom i to je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Galatasaraj je preokrenuo nakon osam minuta igre u nastavku kada je Oztekin glavom pogodio mrežu rivala nakon centaršuta Fegulija, a pobedu je overio Maikon dvadeset minuta pre kraja prelepim golom iz slobodnog udarca.