Lider turskog šampionata je doživeo prvi poraz u prvenstvu ove sezone.

EPA
EPA

Danas je košmaran dan za navijače Galate.

Posle katastrofe košarkaša u derbiju protiv Fenera, neuspeh su doživeli i fudbaleri.

Trabzon je uzeo skalp lideru, savladao ga sa 2:1 i naneo mu prvi poraz u 10. kolu turske Superlige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u poslednjim trenucima oba tima su ostala sa desetoricom, pocrveneli su Feguli i Sahan.

Manji broj igrača u polju više je pogodovao domaćinima, koji već posle pet minuta igre u nastavku dolaze u vođstvo golom N'Dojea, a dvadeset minuta kasnije Jazići je duplirao prednost Trabzona.

Rezrevista Gari Rodriges je u finišu postigao počasni gol za Galatu, a u sudijskoj nadoknadi "Lavovi" iz Istanbula su ostali sa devetoricom jer je Ndiaje dobio drugi žuti karton.

Galatasaraj će ostati lider posle 10. kola, ali čelna pozicija nije tako komotna kao pre desetak dana. Trabzon je ovom pobedom pobegan sa dna i  iskoračio u mirnije vode