Galatasaraj bolji od Bašakšehira, trka za titulu nikad luđa!

19:59

Fudbaleri Galatasaraja vratili su se na čelo tabele turskog šampionata, nakon trijumfa u 29. kolu.

EPA/STR
EPA/STR

Ekipa Fatiha Terima slavila je u derbiju Istanbula protiv Bašakšehira sa 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon 15 minuta igre čitav stadion na noge digao desni bek Galate Marijano.

Brazilac se namestio na šut sa oko 20 metara od gola rivala, uputio je fantastičan udarac, golman gostiju nije imao nikakve šanse, pa je Galata došla do prednosti.

Pokušavao je Bašakšehir da poravna rezultat, ali nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike pred golom Fernanda Muslere, da bi sve bilo jasno kada je Aziz pogodio mrežu gostiju u prvom minutu sudijske nadoknade.

On se najbolje snašao nakon kornera sa leve strane, pa je glavom matirao golmana gostiju, za veliko slavlje na tribinam "Turk Telekom" stadiona.

Galata je tako skočila na prvo mesto na tabeli turske Super lige, nakon 29 odigranih kola imaju 60 bodova, jedan više od aktuelnog šampiona Bešiktaša, kao i od večerašnjeg rivala Istanbul Bašakšehira.