Galata osvojila Gelzenkirhen!

• 12. mart 2013.

• 22:46

Posle 1:1 iz prvog meča, Galatasaraj kao gost savladao Šalke sa 3:2 i izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Domaći tim rano poveo, ali zatim dozvolio preokret gostima već do kraja prvog poluvremena. U nastavku Bastos izjednačio na 2:2, domaći su pokušavali da stignu i do pobedonosnog gola, ali je umesto toga, Galatasaraj preko Buluta u poslednjim trenucima overio plasman u četvrtfinale - 2:3!

Iako su gosti prvi došli do izglednijih prilika u prvih petnaestak minuta igre, vodeći gol su ipak postigli fudbaleri Šalkea.

Posle kornera sa desne strane, pred golom gostiju najbolje se snašao Nojštatder i doveo ekipu iz Gelzenkirhena u vođstvo.

Igrao se tada 18. minut, a dvadeset minuta kasnije usledio je šok za domaće. Nekadašnji fudbaler Šalkea Hamit Altintop je mirno primio loptu na sredini terena, a onda ''nanišanio'' i sa tridesetak metara postigao izjednačujući gol - 1:1.

Još veći udarac ekipa Šalkea je doživela svega pet minuta kasnije. Jilmaz je prihvatio jednu dugu loptu sa polovine terena Galatasaraja, pobegao svom čuvaru, a onda rutinski izašao na kraj sa golmanom Hildebrandom - 1:2.

Tim rezultatom otišlo se na odmor i bilo je jasno da će domaći u drugom poluvremenu morati da krenu ''na sve ili ništa'', kako bi došli do preokreta.

Konkretan rezultat stigao je u 63. minutu, kada je Mišel Bastos izjednačio na 2:2 i vratio potpunu rezultatsku neizvesnot u ovaj meč.

Sam finiš meča doneo je veliki pritisak domaćih, ali bez efekta. Umesto njihovog gola, Bulut je u poslednjim trenucima postigao treći gol za Galatasaraj za konačnih 2:3 u Gelzenkirhenu.