Real Madrid je uspeo da slavi protiv Selte u Vigu i da tako dođe do velikih tri boda koji znače da se ekipa Zinedina Zidana nalazi pred titulom nakon 5 godina.

Pet godina se čeka titula u Real Madridu, izgleda da su je konačno dočekali.

Oni sada imaju tri boda viška u odnosu na prvog pratioca Barselonu, i ukoliko u poslednjem kolu savladaju Malagu ili odigraju nerešeno, obezbediće titulu šampiona Španije.

Sve je to posledica današnje pobede protiv Selte u Vigu, polufinaliste Lige Evrope.

Real Madrid je slavio rezultatom 1:4 (0:1), a skoro i da nismo videli nešto previše neizvesnosti večeras.

Već u 10. minutu videli smo gol u mreži Selte. Isko je uspeo da doda do Kristijana Ronalda, koji sigurnim udarcem levom nogom vara golmana domaćih i dovodi goste u prednost.

Benzema je imao šut koji je odbranio Alvarez u 45. minutu, a u nastavku novi gol u mreži ovog čuvara gola Selte.

Isko je fantastično prevario dvojicu svojih čuvara koji su ga pratili na sredini terena, imao je slobodnog Benzemu, ali je uputio fantastičnu loptu Ronaldu koji u situaciji 1 na 1 ne greši - 0:2!

Simulirao je Jago Aspas u kaznenom prostoru gostiju prema mišljenju sudije, dobio drugi žuti karton i tako je Selta imala pretežak zadatak do kraja utakmice.

Ipak, došli su do gola i doneli malo neizvesnosti.

Guideti je imao dosta sreće, oslobodio se čuvara i šutirao iskosa sa desne strane, neko je dokačio loptu koja je ušla u gol golmana Navasa - 1:2. Ipak, radost domaćih je trajala samo minut.

Benzema i Ronaldo su kombinovali u kaznenom prostoru, onda je lopta došla do Marsela koji je demonstrirao svoju brzinu po levoj strani, uputio nizak centaršut, pravo na nogu Benzeme koji vara Alvareza za veliku prednost Real Madrida.

U 75. minutu je moglo da bude i 1:4 da je Ronaldo pogodio, našao se u neverovatnoj šansi, mogao da bira gde će da šutira i da pita Alvareza, ali je promašio čitav gol.

Nije to bilo sve što se tiče golova, u 88. minutu Real stiže i do četvrtog, strelac je bio Toni Kros. "Izlomio" je Ronkalju, poslao loptu u bliži ugao za konačnih 1:4.

Dakle, Realu je u Malagi dovoljan bod za proslavu titule, ukoliko Barselona pobedi u poslednjem kolu. Sve je moguće, ali je Real daleko bliži velikom slavlju u ovom trenutku.