Furioznom Laciju dovoljno poluvreme, Sergej zapečatio sudbinu rivala

subota 12.01.2019.
16:54

Ekipa rimskog Lacija danas se, prema očekivanju, plasirala u četvrtfinale Kupa Italije.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Prvi fudbalski vikend u Italiji posle zimske pauze rezervisan je za mečeve osmine finala nacionalnog Kupa.

Današnji program otvoren je utakmicom između Lacija i trećeligaške ekipe Novare, a favorizovani Rimljani su ubedljivo slavili, rezultatom 4:1, i izborili plasman među osam najboljih.

Sve je praktično završeno već u prvom poluvremenu kada su ''Nebesko plavi'' postigli sva četiri pogotka.

Goste je načeo Luis Alberto, koji je posle dobre saradnje sa Imobileom u 12. minutu pogodio za vođstvo od 1:0.

Osam minuta kasnije domaći su iznudili jedanaesrterac, šut Imobilea sa bele tačke je zaustavio golman Benedetini, ali se lopta opet odbila do napadača Lacija koji iz neposredne blizine pogađa mrežu - 2:0.

Petnaest minuta kasnije, Imobile postiže još jedan gol, ovoga puta na asistenciju Lukakua, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena tačku na trijumf Rimljana stavio je naš reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

On je odlično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, lopta je završila u levom uglu gola golmana Benedetinija, za ubedljivih 4:0 posle prvog poluvremena.

Sve golove iz prvog dela igre možete da vidite OVDE.

U nastvaku, Lacio je rutinski odradio posao, a Novara je početkom drugog poluvremena iznudila penal koji je precizno izveo Euzepi, postavivši konačnih 4:1.

Večeras se igraju još dva meča, Sampdorija od 18 časova dočekuje Milan, a od 20:30h sastaju se Bolonja i Juventus.