''Furiozni'' Španci deklasirali Venecuelu

• 29. februar 2012.

• 23:32

Španci u Malagi lako izašli na kraj sa Venecuelom koju su ispratili sa pet lopti u mreži. Soldado trostruki strelac, uz neiskorišćen jedanaesterac.

Reprezentacija Španije večeras je u Malagi ubedljivo savladala selekciju Venecuele rezultatom 5:0.

''Furija'' je potvrdila kvalitet, a seriju golova započela je u 37. minutu, kada je Inijesta savladao golmana gostiju Hernandeza.

Samo tri minuta kasnije David Silva je duplirao prednost i praktično rešio pitanje pobednika.

Drugih 45 minuta proteklo je u znaku Roberta Soldada. On je u poluvremenu zamenio Ljorentea i do kraja je tri puta uspeo da se upiše u stelce. Već posle pet minuta na terenu zatresao je mrežu gostiju, a isto je učinio i u 53. minutu, za vođstvo Španaca od 4:0.

Nevolje gostiju nastavljene su u 65. minutu, kada je Amorabijeta isključen posle prekršaja u svom kaznenom prostoru nad Soldadom. Napadač ''furije'' mogao je već tada da upiše het-trik, ali je njegov udarac sa bele tačke odbranio golman Hernanez.

Svoj treći gol za konačnih 5:0 Soldado je postavio u 84. minutu.