Furiozni Arsenal razbio Lion!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. jul 2015.

• 19:29

Ekipa Liona je pre par dana pobedila Milan sa 2:1, a danas je doživela pravu katastrofu od Arsenala.

Ekipa Arsena Vengera nastavlja tamo gde je stala u finalu FA kupa, danas je u Kupu Emirata Arsenal slavio protiv nemoćnog Liona sa ogromnih 6:0.

Bio je to onaj pravi Arsenal, Arsenal iz perioda Denisa Bergkampa i Tijerija Anrija kada su izabranici Arsena Vengera plenili svojim kontrama od kojih su se plašile sve ekipe Premijer lige.

Tako je bilo i danas.

Pola sata nije bilo golova, a onda prava rapsodija Arsenala, kontra-napadi su sevali kao na traci.

Žiru, Okslejd, Ivobi i Ramzi su za samo 15 minuta postigli četiri gola, razrešili su tada sve dileme ko će pobediti u ovom meču.

Do kraja utakmice Žiru je asistirao Ozilu za 5:0, a tačku na ovaj meč stavio je Santi Kazorla u 85. minutu meča nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca.