Furiozna Sevilja, Atletiko prati Barsu!

• Autor: Beta

• 18. novembar 2012.

• 23:33

Sevilja u gradskom derbiju deklasirala Betis, Atletiko slavio minimalnu pobedu u Granadi, dok je Đukićev Valjadolid prokockao vođstvo na gostovanju Hetafeu u nedeljnim mečevima 12. kola Primere.

Poslastica večeri bio je gradski derbi u Sevilji, gde je domaća Sevilja lakše nego što se očekivalo osvojila bodove protiv Betisa. Furioznom igrom u prvom poluvremenu, Sevilja je stekla čak četiri gola prednosti, a u nastavku je tu prednost rutinski održala za konačnih 5:1!

Već posle pet minuta igre domaći su vodili sa 2:0 i od tog šoka gosti nisu uspeli da se oporave. Rejes u prvom i Fazio u petom minutu doneli su dva gola prednosti Sevilji, da bi isti igrači do kraja prvog poluvremena postigli još po dva gola za 4:0 posle prvih 45 minuta.

U nastavku, gosti su ostali bez isključenog Rubena Pereza u 62. minutu, ali su četiri minuta kasnije golom Rubena Kastra smanjili na 4:1. Konačan rezultat postavio je Ivan Rakitić, golom u 90. minutu meča.

Dan u Primeri je počeo utakmicom u Vigu, gde su fudbaleri Selte i Majorke odigrali su danas nerešeno u Vigu 1:1, dok je Levante pobedio u gostima Deportivo sa 2:0 u 12. kolu fudbalskog prvenstva španije.

Majorka je do vodjstva došla golom Tomera Hemeda u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je ču Jung Park u 56. minutu.

Levante je u La Korunji slavio golovima Obafemija Martinsa u 40. minutu i Bakera u 82.

Fudbaler Levante Pedro Lopes je u 54. minutu dobio drugi žuti karton, dok je sa druge strane Aranzubia zaradio isključenje u 70.

Levante je ovom pobedom izbio na četvrto mestu u prvenstvu sa 20 bodova, dok je Deprotivo i dalje u zoni ispadanja, a Majorka je 15. sa 11 bodova ispred Selte koja ima bod manje.

Nedeljni program nastavljen je duelom Hetafea i Valjadolida. Gosti, koje sa klupe predvodi nekadašnji trener Partizana Miroslav Đukić vodili su od 45. minuta golom Oskara, ali su na kraju ipak ostali bez ijednog boda.

Preokret je najavio Aleksis u 74. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Lafita postavio konačnih 2:1 za Hetafe. Antonio Rukavina je i ovog puta odigrao svih 90 minuta u ekipi Valjadolida.

Pretposlednji meč nedeljnog programa odigran je u Granadi, gde je gostovao Atletiko. Gosti su slavili sa 1:0, golom Turana u 61. minutu posle lepe akcije Košte i Huanfrana, i tako nastavili poteru za vodećom Barselonom. Gol pogledajte OVDE

Katalonci vode na tabeli sa 34 boda, dok Atletiko ima 31 na drugom mestu.