Furiozan finiš Fiorentine u Ferari

nedelja 17.02.2019.
14:24

Serija A se nastavila danas, Fiorentina je stigla do sva tri boda na gostovanju SPAL-u.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Pobeda Fiorentine u Fereri nad domaćinom, SPAL je imao očajnu završnicu utakmice za ubedljiv poraz i brige pred nastavak prvenstva - 1:4 (1:1).

SPAL je stigao do prednosti u 36. minutu nakon lošeg dodavanja u odbrani Fiorentine, akcija je tekla po desnoj strani, lopta je na kraju došla do Petanje koji postiže gol za 1:0.

Ipak, Fiorentina je do kraja poluvremena uspela da se vrati u život, Fernandeš je uspeo da sjajnim šutem izjednači na 1:1.

U nastavku bolja Fiorentina, postigli su još tri gola i naneli težak poraz domaćinu.

Prvo je Vereto iz penala u 79. minutu doneo prednost Fiorentini, da bi Simeone u 81. i Žerson u 88. minutu stavili tačku na ovu utakmicu.

Gosti su ovom pobedom ostali u konkurenciji za Evropu, dok je SPAL u ne tako dobroj situaciji, oni su trenutno 15. sa samo 22 boda.

Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta zaFiorentinu.