Fulam očerupao ''Svrake'', Kin doneo bodove Aston Vili, šok na ''Britaniji''...

• 21. januar 2012.

• 17:56

Posle neefikasnog duela između Noriča i Čelsija, čak 23 gola postignuto je u narednih šest mečeva 22. kola Premijer lige. Najefikasniji Fulam, koji je, zahvaljujući raspoloženom Dempsiju deklasirao ekipu Njukasla. Robi Kin sa dva gola doneo ppreokret Aston Vili na ''Molinou'', VBA iznenadio Stouk na ''Britaniji''.

Fudbaleri Fulama deklasirali su na svom terenu ekipu Njukasla rezultatom 5:2 i priključili se ekipama iz sredine tabele. Briljirao je trostruki strelac Klint Dempsi, a interesantno je da je Njukasl čak imao prednost posle prvog poluvremena goloma Gatrija.

Usledilo je zatim ''uraganskih'' 45 minuta domaćih koji su svih pet golova postigli u ovom periodu igre i zasluženo došli do pobede.

Pet golova viđeno je u duelu Vulvsa i Aston Vile. Bent je najpre doneo prednost gostima, usledio je preokret ''vukova'' koji su na poluvremenu vodili 2:1. Međutim, u nastavku je u centru pažnje bio Robi Kin koji je sa dva gola doneo sva tri boda Aston Vili.

Nenad Milijaš je dobio priliku od 59. minuta u ekipi Vulverhemptona.

Radosav Petrović je ponovo bio starter u timu Blekburna koja je osvojila važan bod na gostovanju ekipi Evertona. Domaći su poveli golom Kejhila u 24. minutu i taj gol je izazvao velike proteste gostiju zbog igranja rukom Felainija. Ipak, Blekburn je u drugom poluvremenu izjednačio golom Gudvila koji je iskoristio grešku golmana i odbrane Evertona.

Sanderlend je bio siguran protiv Svonsija, dok je iznenađenje priredio VBA, koji je posle tri vezana poraza osvojio bodove na gostovanju Stouku na ''Briatniji''. Pobedu gostima doneo je Dorans u 90. minutu.

KPR je bio siguran na svom terenu u duelu sa Viganom - 3:1.