Fulam dobio rivala u finalu, posle skandala u triler završnici!

• Autor: Milovan Longinov

• 15. maj 2018.

• 22:42

Čekamo 26. maj, biće pakleno!

Fulam je dobio svog protivnika u finalu, pošto će na Vembliju za plasman u Premijer ligu igrati protiv Aston Vile!

Aston Vila je posle pobede nad Midlsborom u gostima (0:1), večeras na svom Vila parku remizirala 0:0 i sačuvala minimalac iz prvog meča. Ali, da je u 89. minutu slobodnjak Stiva Dauninga završio nekoliko centimetara niže, prečka ne bi sačuvala domaće kao što je to bio slučaj, u trenutku kada je usledio muk na Vila parku.

Zanimljivo, tom prekidu je prethodila neverovatna situacija, Adama Traore je išao sam na golmana, koji je intervenisao rukama van svog šesnaesterca, a sudija Majk Din, mu je umesto logičnog crvenog, pokazao samo žuti karton, pa će Džonston braniti za Vilu u finalu!

Ipak, kada se sve sagleda, Aston Vila je bila bolji tim i zasluženo je došla do finala plej ofa, gde će je 26. maja od 18.00 čekati Fulam, trenera Slaviša Jokanovića i Aleksandra Mitrovića.

Midlsboro je morao da napadne, ali je teško dolazio do pravih šansi, u prvom delu, najopasniji je bio jedan prolaz levog beka Frenda, koji se na gol aut liniji umesto da vrati povratnu, zakucao u golmana Džonstona.

Vila je bila daleko opasnija i konkretnija, naročito u drugom poluvremenu, a posebno se istakao čudesni golman Rendolf.

On je u periodu od 55. do 75. minuta imao tri, četiri fenomenalne intervencije, zaustavio je strašne pokušaje Griliša i Grabana, i bio je najzaslužniji što je Midlsboro u finišu i dalje bio u životu.

Midlsboro je i drugom delu bio prilično bezopasan, daleko od gola i opasne situacije pred protivničkim šesnaestercom, ali Toni Pjulis nije imao pravih rešenja, pa je u igru uveo i Bamforda umesto prvog napadača Asombalonga.

I onda, u 89. minutu umalo muk na Vila parku, bivši igrač, Dauning je sa 20 metara izveo gotovo savršeni slobodnjak, ali je prečka sačuvala domaći tim i to je bilo sve. Aston Vila je drugi finalista posle ludačke završnice.

Čekamo svi 26. maj da navijamo za svoje, znate vi dobro koje!