Fulam bolji od Stouka, Mitro golove prepustio Ridu, potpuni haos u Birmingemu i "ludačka" pobeda Bjelsinog Lidsa!

nedelja 29.12.2019.
18:12

Igrač Kardifa na pozajmici u Fulamu u odličnoj formi, neverovatan meč u Birmingemu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Fulama su vezali i treći meč bez poraza, ovoga puta su pred svojim navijačima savladali Stouk siti sa 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je u 26. minutu, kada se u listu strelaca upisao Bobi Rid, kome je to bio treći gol na poslednja dva susreta.

Aleksandar Mitrović je proveo svih 90 minuta na terenu, a "Kotidžeri" su nakon ovog trijumfa treći sa 42 osvojena boda, devet manje od VBA i Lidsa i dva više od Brentforda i Nortingema, koji ima i utakmicu manje.

Potpuni haos videli smo u Birmingemu, gde je istoimena ekipa dočekala Lids junajted. Ekipa Marsela Bjelse je uspela da slavi sa čak 4:5 (1:2).

Poveli su gosti u 15. minutu preko Eldera Košte, da bi šest minuta kasnije Herison duplirao prednot Lidsa.

Ipak, Birmingem je u 27. minutu smanjio na 2:1, strelac je bio Belingem.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Jutkevic nakon 15ak minuta igre u drugom delu poravnao rezultat i usledio je potpuni haos.

U 69. minutu, prednost gostima vraća Ejling, da bi u 83. minutu Bela poravnao rezultat po drugi put na meču.

Samo minut kasnije Lids dolazi do nove prednosti preko Dalasa, da bi u prvom minutu nadoknade drugim golom na utakmici Jutkevic još jednom poravnao rezultat!

Činilo se da će se meč završiti podelom bodova, da bi u petom minutu nadoknade Harding postigao autogol, te je Lids uspeo da osvojio sva tri boda.

U nastavku pogledajte rezultate ostalih mečeva 25. kola Čempionšipa, kao i stanje na tabeli.

Birmingem - Lids 4:5
Bristol siti - Luton 3:0
Fulam - Stouk 1:0
Hadersfild - Blekburn 2:1
Milvol - Brentford 1:0
Notingem - Vigan 1:0
Preston - Reding 0:2