Fudbaleri Bajerna se "smrzli" u Rusiji, Rostov došao do istorijskog trijumfa!

• Autor: Nikola Miloradović

• 23. novembar 2016.

• 19:55

Fudbaleri minhenskog Bajerna poraženi su na gostovanju ekipi Rostova, u okviru petog kola Lige Šampiona.

Fudbaleri Bajerna se
"Bavarci" su ugrozili prvo mesto u grupi D, kako su poraženi na gostovanju Rostovu rezultatom 3:2 (1:1).

Nakon 45 minuta po jedan pogodak je pao na obe strane, najpre je Daglas Košta doveo Bajern u vođstvo, da bi Azmun izjednačio pre sam kraj prvog dela igre, a više o tome OVDE.

U nastavku je Rostov dolazi do potpunog preokreta, Boateng je napravio faul za najstrožu kaznu, Poloz je bio precizan sa bele tačke.

Ipak, radost domaćih nije trajala puno, Bernjat je prihvatio odličan pas Riberija u kaznenom prostoru rivala, i zakucao loptu u mrežu golmana Džanaeva.

Ipak, Rostov vraća prednost u 67. minutu, gosti su napravili faul na ivici šesnaesterca. Ekvadrac Kristijan Noboa je odlično izveo prekid, Ulrajh nije mogao do lopte te je Rostov ponovo došao do prednosti.

Uveo je potom Anćeloti i Tomasa Milera, Bajern je prtiskao, ali su domaći uspešno odolevali do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Golove pogledajte OVDE.

Ukoliko Aletiko Madrid dođe do makar jednog boda u duelu sa PSV-om, Bajern će kao drugoplasirani iz grupe D ići u nastavak takmičenja. Rostov je sada treći u grupi, imaju lepe šanse da prezime u Evropi, kako trenutno imaju tri boda više od poslednjeplasirane ekipe iz Ajdhovena.