Frosinone potpisao otkaz Gatuzu!

• 26. decembar 2018.

• 14:24

"Rosoneri" su vezali petu utakmicu bez pobede, pa se ne očekuje da Đenaro Gatuzo nastavi svoju misiju na "San Siru".

Prva utakmica 18. kola italijanske Serije A odigrana je u matine terminu, a sastali su se davljenik Frosinone i posrnuli gigant iz evropske prestonice mode.

Milan je na gostovanju pretposlednjoj ekipi na tabeli odigrao bez golova (0:0) i tako vezao petu utakmicu bez trijumfa.

"Rosoneri" su tokom većeg dela meča, a posebno se to odnosi na prvo poluvreme, bilo potpuno bezopasni po protivnički gol.

Frosinone je u prvom poluvremenu stigao do vodećeg gola, ali je sudija na asistenciju VAR-a promenio odluku uvidevši da je u začetku akcije postojao prekršaj nad Čalhanogluom.

Tek u završnici utakmice Milan počinje da stvara ozbiljnije prilike pred protivničkim golom. Velike šanse imali su Kesi i Gonzalo Iguain ali promene rezultata nije bilo.

Na kraju je domaćin imao fantastičnu priliku da slavi u nadoknadi. Udarac Ćiana zaustavio je Donaruma, pa je na kraju ostalo nerešeno bez golova.

Bila je ovo četvrta vezana utakmica u Seriji A na kojoj Milan nije uspeo da postigne gol. Tako nešto poslednji put se desilo 1984. godine i moguće je da Đenaro Gatuzo neće biti na klupi u subotnjoj utakmici sa Spalom, poslednjoj u 2018. godini.