Francuska - skandal na promociji šampiona

• 20. maj 2012.

• 23:40

Novi prvak Francuske je ekipa Monpeljea, međutim, njihov večerašnji meč protiv Oksera obeležili su brojni navijački incidenti, zbog kojih je ovaj susret koji je odlučivao o tituli završen gotovo sat vremena posle ostalih.

Pobedom nad Okserom u gostima rezultatom 2:1 ekipa Monpeljea osvojila je šampionsku titulu u Francuskoj.

Istim rezultatom slavio je i Pari Sen Žermen na gostovanju Lorijenu, ali je neizvesnost oko imena novog šampiona potrajala znatno posle završetka ovog duela.

Razlog tome bio je prekid u Okseru zbog navijačkih incidenata pri rezultatu 1:1, kada je do kraja meča ostalo nekih 15 minuta.

Parižani su nestrpljivo očekivali rasplet, nadajući se da bi domaći Okser, koji je inače ispao iz lige, mogao da u nastavku napravi iznenađenje i tako donese titulu ''Svecima''.

Umesto toga, posle više od pola sata koliko je trajao prekid, Utaka je postigao pobedonosni gol za Monpelje i slavlje novog šampiona je moglo da počne.

Kad su u pitanju ostali mečevi, posle večerašnjih poraza, Okseru su se u nižem rangu pridružili Kaen i Dižon. Kaen je poražen u Valensijenu sa 3:1, a Dižon je doživeo pravi debakl na gostovanju Renu. Bilo je 5:0...

Pažnju je privukao i duel između Sent Etjena i Bordoa, u borbi za peto mesto i plasman u Ligu Evrope, a pobedu su odneli Žirondinci rezultatom 3:2.

Inače, i meč Lorijen - Pari Sen Žermen bio je prekinut tokom prvog poluvremena, gostujući navijači su bacali baklje, posle čega je ispražnjena tribina sa navijačima PSŽ-a.