Francuska - PSŽ-u bodovi uz isključenja, tuču...

• 28. april 2013.

• 23:08

Lider šampionata Francuske nastavio pobedonosnu seriju i napravio još jedan veliki korak ka osvajanju šampionske titule. Meč protiv Evijana obeležila i isključenja Veratija i Bekama, ali i tuča igrača obe ekipe po završetku meča. Lion remizirao, Nici ceo plen.

U Francuskoj je u nedelju kompletirano 34. kolo nacionalnog šampionata. U centru pažnje bilo je gostovanje vodećeg Pari Sen Žermena ekipi Evijana, a ''Sveci'' su i sa dva igrača manje u finišu susreta uspeli da izbore minimalnu pobedu od 1:0.

Jedini gol, kojim se PSŽ još više primakao šampionskom tronu, postigao je Havijer Pastore posle pet minuta igre u drugom poluvremenu.

Finiš meča doneo je još uzbuđenja, ali domaći nisu uspeli da stignu do izjednačenja. Naime, u 81. minutu Verati je morao van terena zbog dva žuta kartona, pa je PSŽ ostao sa igračem manje.

Ančeloti je zatim reagovao uvođenjem Bekama umesto Meneza, a tek što je prvi put primio loptu na ovoj utakmici, Bekam je zaradio direktan crveni karton! Na prvi pogled delovalo je da se radi o oštrijem startu Bekama, ali se ispostavilo da je sudija prestrogo reagovao.

Ipak, Evijan do kraja nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost, pa sada PSŽ na vrhu tabele ima ''plus 9'' u odnosu na drugoplasirani Marsej.

Čim je sudija označio kraj meča, usledilo je koškanje, a onda i tuča u kojoj su učestvovali igrači obe ekipe, ali i pojedini članovi stručnog štaba. Najnervoznije je delovao Sako, koga su saigrači na kraju ipak uspeli da smire.

Inače, Miloš Ninković je bio u startnoj postavi Evijana, a zamenjen je posle sat vremena igre.

Od ostalih mečeva nedeljnog programa, Lion je na svom ''Žerlanu'' uzeo samo bod protiv Sent Etjena - 1:1, (Milan Biševac je meč odgledao sa klupe), dok je Nica bila bolja od Troe - 3:1. U pobedničkoj ekipi Nemanja Pejčinović je odigrao svih 90 minuta