Francuska: Poraz lidera, šansa za ''Svece''

• 15. april 2012.

• 19:13

Monpelje poražen u 32. kolu francuskog šampionata, pa će drugoplasirani Pari Sen Žermen večeras imati priliku da se izjednači sa liderom na čelu tabele. Lil ubedljiv, Evijan lako protiv Valensijena.

Fudbaleri Monpeljea poraženi su večeras na gostovanju ekipi Lorijena rezultatom 2:1 i tako pružili priliku Pari Sen Žermenu da im se pridruži na čelu tabele.

Golova u Lorijenu nije bilo do 69. minuta, kada je Janga-Mbia postigao autogol i doveo domaće u vođstvo. U 76. minutu već je bilo 2:0 golom Kembela, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Žiru.

Lil je na svom terenu lako izašao na kraj sa Ažaksjoom. Domaći su slavili sa 4:1 i učvrstili se na trećem mestu, dok gostima i dalje predstoji neizvesna borba za opstanak.

Bordo je u poslednjim trenucima, golom Tremulinasa iz jedanaesterca izvukao bod u Nansiju, a najubedljiviji u gostima bio je Evijan, koji je slavio sa 3:0 protiv domaćeg Valensijena.

Sent Etjen je na svom terenu savladao Brest, a minimalnu pobedu zabeležio je i Sošo protiv Dižona.

Francuska, Liga 1 - 32. kolo