Francuska - Marseju derbi, debakl Liona

• 25. novembar 2012.

• 23:24

Kompletirano je 14. kolo šampionata Francuske. Marsej u derbiju savladao Lil i izjednačio se na čelu tabele sa Pari Sen Žermenom. Lion doživeo ubedljiv poraz u Tuluzu, Monpelje bolji od Bordoa.

U tri večerašnje utakmice 14. kola francuske Lige 1, stopostotan učinak imali su domaći klubovi.

Prvo je Monpelje na svom terenu golom Kabelje u 68. minutu savladao Bordo sa 1:0, a najubedljiviji je bio Tuluz protiv Liona.

Domaći tim je slavio sa 3:0, a sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Ben Jeder je početkom drugog dela igre postigao vodeći gol, a u finišu su trijumf domaćih potvrdili Ben Jeder svojim drugim golom i Kapue.

Milan Biševac je u poraženoj ekipi bio u startnoj postavi, dok je Pavle Ninkov svih 90 minuta proveo na klupi Tuluza.

Konačno, Marsej je večeras na Velodromu savladao Lil sa 1:0 i stigao PSŽ na čelu tabele, uz utakmicu manje.

Gol koji je odlučio pobednika postigao je Džordan Aju u 46. minutu posle asistencije Valbuene.