Francuska - Lionova ''petarda'', Bordo zaustavio uspon Tuluza

• 04. novembar 2012.

• 23:20

Posle očekivane pobede Marseja na Korzici, u nedelju odigrane još dve utakmice 11. kola francuskog šampionata.

Iako je postojala mogućnost da čak tri ekipe budu bodovno izjednačene na vrhu tabele posle ovog kola, ekipa Tuluza tu priliku nije iskoristila pa su PSŽ i Marsej ostali sami na čelu.

Prvi pratilac im je od ovog kola ekipa Liona, koja je na svom Žerlanu ubedljivo savladala Bastiju sa 5:2.

Osim sedam golova, meč su obeležila i dva crvena kartona, Lion je pri vođstvu od 2:1 u 31. minutu ostao bez defanzivca Dejana Lovrena, koji je skrivio penal iz koga je Roten izjednačio na 2:2.

Međutim, početkom drugog poluvremena slična situacija na drugoj strani, Harek je isključen, a Lopez realizovao penal za domaće, za vođstvo Liona od 3:2.

Na preostala dva gola čekalo se sve do nadoknade vremena, a onda je prvo Brijan povisio na 4:2, da bi odmah zatim Malbrank realizovao novi penal za domaće, za konačnih 5:2. Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE

Poslednji meč 11. kola odigran je u Bordou, gde je gostovao Tuluz. Golova nije bilo sve do 87. minuta, kada Gufran donosi ceo plen Žirondincima - 1:0.

Pavle Ninkov je u ekipi Tuluza bio na klupi za rezerve, ali nije dobio priliku da zaigra.