Francuska - Ispao Marsej, drama u Nici!

• 29. oktobar 2014.

• 23:46

zanimljivo je večeras bilo i u Francuskoj, u mečevima šesnaestine finala Liga Kupa.

Odigrana su samo dva meča, a oba su večeras bila veoma neizvesna i dramatična.

Favolrizovani Marsej završio je takmičenje, pošto je večeras poražen na gostovanju ekipi Rena. Domaći tim je slavio sa 2-1, iako je Marsej prvo poluvreme rešio u svoju korist golom Batšuaija.

U nastvku, Konradsen je u 60. minutu izjednačio na 1-1, da bi tri minuta kasnije crvene kartone zaradili N'Tep kod domaćih i Đa Đeđe, u redovima Marseja. Konačna odluka o pobedniku pala je u trećem minutu nadoknade vremena, kada je Hosiner doneo pobedu Renu i plasman u dalje takmičenje - 2:1!

Još dramatičnije bilo je u Nici, gde je Mec uspeo posle penal serije da eliminiše domaće, pošto je u regularnom toku bilo 3-3.

Još interesantniji je podatak da je Mec već posle 17 minuta igre vodio sa 3-0, ali je dozvolio ekipi Nice da do kraja izjednači na 3-3 i izbori penale. Ipak, više od toga domaćin nije mogao, pa dalje ide ekipa Meca, koja je bila sigurnija u ''penal lutriji''

Tuluz - Bordo 1:3 (0:2)

Pari Sen Žermen, Monako, Lion, Gengan, Sent Etjen i Lil startuju od naredne runde takmičenja.