Francuska - Ibrin het-trik, trijumf Lila, Nica dobila sa dva igrača više

• 11. decembar 2012.

• 23:12

Odigrane su prve utakmice 17. kola šampionata Francuske. Pari Sen Žermen ubedljivo slavio na neugodnom gostovanju u Valensijenu, dok je Nica na svom terenu tek sa dva igrača više slomila otpor Rena. U poslednjem meču večeri, Lil bolji od Tuluza.

Po ko zna koji put ove sezone, Zlatan Ibrahimović je pokazao koliko znači ekipi Pari Sen Žermena. ''Sveci'' su u utorak gostovali ekipi Valensijena koja se ove sezone pokazala kao ne baš ''gostoljubiv'' domaćin, ali najviše zahvaljujući Ibrahimoviću, domaći tim je delovao potpuno nemoćno.

PSŽ je na kraju slavio sa 4:0, a prva tri gola delo su prve zvezde francuskog šampionata.

Seriju golova započeo je u 28. minutu posle akcije gostiju po desnoj strani, a zatim i asistencije Lavecija sa suprotne strane.

Tek što je počelo drugo poluvreme Ibrahimović je duplirao prednost svog tima, da bi do het-trika stigao četiri minuta kasnije, posle asistencije Meneza.

Tada je protivnik bio praktično savladan, a trijumf je još ubedljivijim učinio Laveci u 82. minutu - 0:4.

U drugoj utakmici 17. kola, Nica je na svom terenu savladala Ren sa 1:0, a jedini gol postigao je Cvitanič iz penala u 66. minutu, pošto je prethodno, tokom drugog poluvremena, gostujući tim ostao bez isključenih Kana Bijika i Đebura.

Nemanja Pejčinović ovog puta nije bio u startnoj postavi Nice, ali je priliku dobio od 46. minuta.

Treća utakmica koja je odigrana u utorak pripala je ekipi Lila, koja je pred svojim navijačima bila bolja od Tuluza i na kraju slavila sa 2:0.

Marko Baša je doveo domaće u vođstvo u 55. minutu, da bi u finišu meča konačan rezultat postavio Paje. U ekipi Tuluza, Pavle Ninkov je svih 90 minuta proveo na klupi.