Francuska - I Marsej pretekao ''Svece'', veliki preokret Rena!

• 02. decembar 2012.

• 23:27

Fudbaleri Marseja trijumfovali su danas na gostovanju ekipi Bresta i probili se na drugo mesto na tabeli, iza vodećeg Liona. Ren gubio 2:0 protiv Troe, na kraju ipak uzeo ceo plen, Tuluz poražen u Lorijenu.

Posle debakla prošle srede protiv novog lidera Lige 1, ekipe Liona, Marsej je u nedelju donekle popravio utisak pobedom nad domaćom ekipom Bresta, u utakmici 15. kola.

Marsej je slavio sa 2:1 i tako na tabeli pretekao prvog favorita za titulu, ekipu Pari Sen Žermena, koja je u subotu poražena u Nici.

Sulejman Dijavara je u 34. minutu doveo goste u vođstvo, da bi u finišu prvog poluvremena Benšop izjednačio na 1:1.

Ipak, početkom drugog poluvremena, Dede Aju ponovo donosi prednost gostima koju su oni održali do kraja utakmice.

Drugi meč u nedelju odigrali su Troa i Ren. Domaći tim, koji je, uz Nansi, prikovan za dno tabele, bio je blizu iznenađenja pošto je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, ali je Ren u nastavku dominirao i na kraju slavio rezultatom 3:2.

Poslednji meč ovog kola odigrali su Lorijen i Tuluz, domaćin je slavio sa 1:0 golom Kornjea u 45. minutu, a u ekipi gostiju Pavle Ninkov nije ulazio u igru.

Na vrhu tabele, Lion vodi sa 31 bodom, Marsej ima 29 na drugom mestu, a slede PSŽ i Sent Etjen sa po 26...