Francuska - Bordo pobedio, Ibrini golovi samo za bod ''Svecima''

• 11. avgust 2012.

• 23:01

Večeras odigrana većina mečeva prvog kola šampionata Francuske. Zvezdin rival u kvalifikacijama za Ligu Evrope trijumfovao u gostima. Za iznenađenje se pobrinuo Lorijen, koji je bio na pragu pobede protiv favorizovanog PSŽ-a, ali je Ibrahimović iz penala u 90. minutu doneo bod ''Svecima''.

Kao po običaju nepredvidive mečeve šampionata Francuske imali smo priliku da vidimo i večeras, u prvom kolu nove sezone.

Prvi favorit za titulu, ekipa Pari Sen Žermena jedva je večeras na svom terenu izvukla bod protiv Lorijena.

Gosti su u prvom poluvremenu poveli 2:0 i tu prednost zadržali sve do 64. minuta, kada Zlatan Ibrahimović smanjuje na 2:1.

Na izjednačenje se čekalo do samog finiša, kada je za ''Svece'' dosuđen jedanaesterac, a u gol ga je pretvorio ponovo Ibrahimović za konačnih 2:2.

Među čak šest pobeda gostujućih ekipa je i ona koju je ostvario Bordo, Zvezdin naredni protivnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Žirondinci su slavili sa 3:2 na gostovanju Evijanu.

Poveli su već u 11. minutu golom Obranjaka, da bi tri minuta kasnije Gufran duplirao prednost.

Nadu domaćima doneo je Vas, koji je u 17. minutu smanjio na 2:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Saive je u 52. minutu ponovo doneo dva gola prednosti Žirondincima, da bi konačan rezultat postavio Kalifa u 90. minutu.