Frajburg spustio ''Švabe'' na zemlju, sigurni ''Farmaceuti''

• 25. novembar 2012.

• 21:20

Odigrane su i poslednje utakmice 13. kola Bundeslige. Posle ubedljive pobede u Ligi Evrope nad Steauom, Štutgart danas u Bundesligi doživeo ubedljiv poraz na gostovanju u Frajburgu. Leverkuzen slavio u Hofenhajmu, ''Koltovima'' bod u Augsburgu.

Posle dobrih igara i pobeda nad Menhengladbahom u prošlom kolu, a onda i nad Steauom u Ligi Evrope, fudbaleri Štutgarta danas u meču 13. kola Bundeslige doživeli težak udarac protiv Frajburga.

Domaći tim je slavio sa 3:0, pa su ''Švabe'' tako propustile priliku da se probiju u gornji deo tabele.

Trijumf Frajburga najavio je Rozental u 22. minutu, a sve je rešeno u periodu od 67. do 73. minuta, kada su Krmas i Kruse prednost domaćih učinili nedostižnom.

Zdravko Kuzmanović je ponovo bio starter u ekipi Štutgarta, a zamenjen je koji minut pre drugog gola domaćih.

U preostale dve utakmice nedeljnog programa, domaći nisu imali toliko uspeha. Leverkuzen je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti na gostovanju Hofenhajmu, koji je u nastavku preko Džonsona uspeo da smanji zaostatak, ali ne i da do kraja meča izbegne poraz.

Augsburg je bio blizu pobede u duelu sa Menhengladbahom, ali je na kraju uzeo samo bod.

Melders je već posle pet minuta igre doneo prednost domaćima, koji su je održavali sve do samog finiša, kada je Herman doneo bod ''Koltovima'' - 1:1.