Frajburg gazi ka Ligi šampiona!

• Autor: Filip Mitrović

• 12. april 2013.

• 22:30

Pobedom nad Hanoverom od 3:1, Frajburg došao do četvrtog mesta na tabeli Bundes lige koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Na premijeri 29. kola Bundes lige, Frajburg je na svom terenu pred skoro 25 hiljada gledalaca bio bolji od Hanovera i savladao ga rezultatom 3:1.

Domaćin stiže do prednosti neshvatljivim autogolom Šulca u 24. minutu. Posle jednog totalno bezopsanog centaršuta Šulc je pogodio svoju mrežu zbog očajne kontrole lopte, a u njegovoj blizini nije bilo nijednog protivničkog igrača.

Hanover se vratio u život u 36. minutu, strelac je bio Rauš na asistenicju Mame Diufa, kome pripadaju nejveće zasluge sa izjednačenje.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremena Frajborg je ponovo u prednosti, Šmid je upsolio Krusea, a ovaj postiže lep gol sa oko 16 metara.

Konačan rezultat postavio je najbolji pojedinac ovog duela Jonatan Šmid u 73. minutu, mada ovaj gol ide na dušu golmana Cilera, koji je očajno reagovao.

Frajburg je na četvtrom mestu na tabeli Bundes lige sa 45 bodova, koliko ima i Šalke, koji svoj meč ovog kola igra sutra kod kuće sa Leverkuzenom. Hanover je deveti sa 38 bodova.