sreda 26.09.2018.
20:47

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su na gostovanju novajliji u ligi.

Beta/Federico Gambarini/dpa via AP

Fortuna je u Dizeldorfu dočekala Bajer Leverkuzen, a gosti su slavili sa 1:2 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi gosti poveli nakon samo pet minuta igre u nastavku.

Bejli je izveo korner sa leve strane, lopta je pala na glavu usamljenom Koru, koji je spušta ka golu domaćina, gde se na pravom mestu našao Foland, koji lako gura loptu u mrežu Fortune za 0:1 u Dizeldorfu.

Samo 10 minuta kasnije, nakon velikog pritiska, "Farmaceuti" dolaze i do drugog pogotka, Kai Haverc je bio u dobroj poziciji da uputi udarac ka golu domaćina, ali je odlučio da proigra Folanda, pogodio ga je u trepavicu, a ovaj je glavom lako pogodio mrežu rivala, po drugi put na utakmici.

Fortuna je do počasnog gola došla u četvrtom minutu nadoknade, kada je sa bele tačke precizan bio Henings, ali prekasno.

Loše su fudbaleri Bajera otvorili tekuću sezonu, ovo im je drugi trijumf nakon pet kola, a imaju i tri poraza, pa su sa šest bodova na 11. mestu na tabeli. Fortuna je sa bodom manje na 14. poziciji.