sreda 07.09.2016.
23:37

Divan potez Rominog univerzalca u dresu reprezentacije Italije na kvalifikacionom meču protiv Izraela u Haifi izazvao je divljenje ljubitelja fudbala širom sveta.

Beta/AP Photo/Vegard Wivestad Grott, NTB Scanpix

'Azuri' su "misiju Rusija" započeli trijumfalno, slavili na gostovanju na bliskom istoku rezultatom 3:1, iako su veći deo drugog poluvremena igrali bez isključenog Đorđa Kjelinija.

Alesandro Florenci nije bio među starterima, novi italijanski selektor Đampjero Ventura ga je uveo u igru u 67. minutu umesto strelca drugog gola na utakmici Antonija Kandreve, a vedeta Rome je za kratko vreme provedeno na terenu zbog fantastičnog poteza izazvala oduševljenje ljubitelja fudbala širom sveta.

Prilikom jednog iznošenja lopte iz poslednje linije odbrane Italijana, Florenci se maestralnim prvim kontatkom najpre oslobodio svog čuvara, a onda 'kao rukom' spojio Marka Parola sa golom.

Nažalost, vezista Lacija je promašio ceo gol kada se našao oči u oči sa golmanom i upropasto Florencijevu asistenciju.