Firmino se izjednačio sa legendom "Enfilda"!

sreda 14.02.2018.
22:28

Brazilac prosto blista ove sezone, potogovo u Ligi šampiona.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Liverpul je demolirao ekipu Porta i to na njihovom stadionu, nakon 45 minuta su "Redsi" imali dva gola viška, a nakon 25 minuta igre u nastavku izabranici Jirgena Klopa su vodili sa čak 0:4.

Strelci u prvom poluvremenu bili su Mane i Salah, detaljnije OVDE.

U nastavku je Mane ponovo postigao poogdak, asistirao mu je Firmino u 53. minutu, čini se da Senegalac u pravo vreme uspeva da pronađe željenu formu.

Samo 15ak minuta kasnije, Milner pronalazi Firmina, a Brazilac postiže svoj sedmi gol u LŠ ove sezone.

Tako su "Redsi" postali najefikasniji tim Lige šampiona na gostujućim terenima, postigli su 16 golova na strani i pretekli su PSŽ.

Firmino je sedmim golom u LŠ izjednačio rekordni učinak Stivena Džerada u elitnom takmičenju, pa sa legendom kluba sa "Enfilda" deli prvo mesto po broju golova u Ligi šampiona u jednoj sezoni.